Internet, masowe medium o charakterze indywidualnym

przez | 22 marca, 2021

Przede wszystkim należy wykorzystać Internet. Jest to teraz podstawowe medium informacyjne. Jednocześnie, przy swojej masowości Internet ma bardzo indywidualny charakter. Na przykład serwisy internetowe każdy użytkownik może dostosować do swoich potrzeb. Również każdy Internauta może w dużej mierze sam tworzyć sobie zestaw informacji jakie będzie przeglądał. Daje to również możliwość dotarcia, do osób które akurat taką ofertą są zainteresowane.

W jaki sposób dotrzeć do internautów, którzy są twoimi potencjalnymi klientami?

Przede wszystkim musisz zaistnieć w wyszukiwarce Google. Serwis ten bardzo dobrze oddaje indywidualny charakter Internetu. Jest to największe i najlepsze źródło ruchu w Internecie. Mówiąc w skrócie, będąc na pierwszej stronie na frazę „wymiana opon Gdańsk”, z wyszukiwarki będą na twoja stronę wchodziły osoby, które ta frazę wpisały w Google. Wielu z nich to osoby, które szukają takiej usługi i są one potencjalnymi klientami. Prawdopodobnie w większości takich przypadków nie musisz ich przekonywać do wymiany opon, one już szukają takiej usługi. Dlatego to co powinieneś zrobić to zbudować stronę internetową i samemu lub z pomocą specjalisty wypozycjonować twoją witrynę na frazę związaną z twoją ofertą. Istnieje też możliwość korzystania z systemu reklamy kontekstowej w wyszukiwarce Google. Tutaj można nawet reklamować się bez strony, jednak najlepiej swoją witrynę mieć. Reklama kontekstowa jak sama nazwa wskazuje – pojawia się w kontekście tego co internauta ogląda właśnie w Internecie. Jeżeli wpisał on w polu wyszukiwania na przykład „meble kuchenne Warszawa”, to oprócz listy stron jakie proponuje wyszukiwarka w tym temacie (są to tak zwane wyniki organiczne), pojawić mogą się reklamy dokładnie związane z frazą „meble kuchenne Warszawa”.

https://www.znajdzreklame.pl/billboardy/katowice

Innym miejscem, gdzie można dotrzeć do konkretnych osób, zainteresowanych twoją ofertą to grupy na Facebooku. Są to grupy stworzone wokół jakiegoś tematu, może to być jakaś idea, branża itp.